Monter mechatronik

Monter mechatronik może wykonywać pracę na stanowisku operatora urządzeń i systemów mechatronicznych, operatora maszyn manipulacyjnych, montera urządzeń mechatronicznych, diagnosty urządzeń mechatronicznych, konserwatora maszyn i urządzeń mechatronicznych.

 

Mechatronika znajduje zastosowanie między innymi: w układach sterowania pojazdami, w urządzeniach automatyki, w obrabiarkach sterowanych numerycznie, w aparaturze medycznej, w robotach przemysłowych, w zaawansowanym sprzęcie gospodarstwa domowego oraz w nowoczesnych zabawkach. Produkty z zastosowaniem mechatroniki charakteryzuje wielofunkcyjność, konfigurowalność, adaptacja do zmieniających się warunków zewnętrznych w których są użytkowane oraz prosta obsługa.

 

Zawód montera mechatronika stwarza duże możliwości zatrudnienia i tworzenia nowych miejsc pracy. Monterzy mechatronicy mogą wykonywać zadania zawodowe w różnych gałęziach przemysłu, a niekiedy prowadzić własne firmy produkcyjne i usługowe. Zawód monter mechatronik stanowi grupę „zawodów przyszłości”.

 

Absolwent szkoły po zdaniu egzaminu uzyskuje kwalifikację w zakresie:
EE.2. Montaż, uruchamianie i konserwacja urządzeń i systemów mechatronicznych
 

Zapoznaj się zasadami naboru - kliknij by pobrać plik pdf !

Decydując się na kształcenie zawodowe, realizujesz założenia polityki oświatowej Państwa, tym samym nie poszerzysz grona bezrobotnych.

Monter mechatronik - możliwości i perspektywy

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie monter mechatronik przygotowany będzie między innymi do wykonywania następujących zadań zawodowych:

 

  • planowania prac związanych z montażem, demontażem, instalacją urządzeń i systemów mechatronicznych,
  • montażu, demontażu i instalacji elementów, podzespołów i urządzeń elektrycznych, elektronicznych, pneumatycznych i hydraulicznych,
  • uruchamiania urządzeń mechatronicznych,
  • wykrywania podstawowych błędów w funkcjonowaniu urządzeń i systemów mechatronicznych,
  • obsługi urządzeń i systemów mechatronicznych,
  • naprawy i konserwacji urządzeń i systemów mechatronicznych

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie monter mechatronik może podejmować pracę w zakładach produkcyjnych, usługowych, zakładach naprawczych oraz w innych zakładach związanych z eksploatacją urządzeń i systemów mechatronicznych, na stanowiskach: operatora, montera, konserwatora, pracownika działu utrzymania ruchu, pracownika izby pomiarów lub pracownika serwisu sprzętu AGD.

 

Atuty naszej szkoły

 

Zajęcia prowadzone są przez profesjonalną i doświadczoną kadrę pedagogiczną. Dysponujemy bogatym zapleczem dydaktycznym począwszy na nowoczesnych pracowniach komputerowych, poprzez udogodnienia takie jak WiFi, aż po specjalistycznie wyposażoną (pod kątem prowadzonych kierunków kształcenia) bibliotekę. Możemy również pochwalić się wysoką zdawalnością egzaminu zawodowego naszych absolwentów. Doskonale odnajdują się oni na rynku pracy znajdując zatrudnienie między innymi w firmie METALPOL, który to zakład deklaruje tworzenie preferencji w zatrudnieniu absolwentów naszej szkoły.

 

Akcja rekrutacja ! Dołącz do nas już dziś !

Rekrutacja odbywa się systemem elektronicznym - podanie wprowadza się przez Internet. Można to zrobić indywidualnie, w gimnazjum lub w  naszej szkole (pierwszego wyboru)

Zapoznaj się zasadami naboru - kliknij by pobrać plik pdf !

Rekrutacja elektroniczna. Aplikuj na kierunek online ! Aplikuj w sekretariacie szkoły. Kliknij po dane kontaktowe !