80. rocznica śmierci Patrona Szkoły Prof. Jerzego Buzka

9.02.2019r. to data  80.  rocznicy śmierci prof. inż. Jerzego Buzka, patrona Zespołu Szkół Zawodowychw Węgierskiej Górce,  zasłużonego dla Odlewni Żeliwa dyrektora naczelnego i wielkiej osobowości ze świata nauki. Dnia 7.02.2019 uczciły  jego pamięć  delegacje władz gminy Węgierska Górka, firmy Metalpol Węgierska Górka oraz społeczności  Zespołu Szkół Zawodowych, składając pod pomnikiem kwiaty oraz zapalając znicze.Naszą szkołę reprezentowali mgr Renata Pawlus i przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Dominik Waligóra.

Od 35 lat, czyli od nadania imienia szkole, wzór postawy dany przez profesora Jerzego Buzka pozwala kształtować  kolejne  pokolenia uczniów. Patron ten jest bliski nie tylko młodym ludziom, to przede wszystkim osoba zasłużona dla gminy i dla wiodącego w regionie Zakładu-dawnej Odlewni Żeliwa, a obecnego Metalpolu.

Szkoła w swojej historii była mocno związana z Odlewnią Żeliwa, dzisiaj  również współpracuje z Zakładem. Wiele mu zawdzięcza, a  pamięć o dyrektorze Odlewni stanowi  element utrwalający tę wzajemną więź.

Zachęcamy do lektury życiorysu Patrona http://zszwg.edu.pl/o-nas/historia