Pismo Minister Edukacji Narodowej

Zapraszamy do zapoznania się z pismem Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej do Dyrektorów, nauczycieli, uczniów i rodziców

- pobierz PDF

NOWOCZESNE SZKOŁY ZAWODOWE – ZSZ w Węgierskiej Górce beneficjentem projektu

Zespół Szkół Zawodowych w Węgierskiej Górce kształcący w technikum i branżowej szkole I stopnia przystąpił do projektu  „ Nowoczesne Szkoły Zawodowe” współfinansowanego ze środków unijnych w ramach RPO WSL na lata 2014-2020 dla osi priorytetowej:  XI Wzmocnienie potencjału edukacyjnego dla działania 11.2 Dostosowanie oferty kształcenia zawodowego dla potrzeb lokalnego rynku pracy – kształcenie zawodowe uczniów. Głównym celem projektu realizowanego przez dwa lata ( od 1 stycznia 2019 r. do 31 grudnia 2020 r.) będzie bardziej efektywne przygotowanie uczniów szkoły do wejścia na rynek pracy. W tym okresie uczniowie skorzystają z oferty kursów, stażów zawodowychi zajęć dodatkowych doskonalących umiejętności, które wymagane są na egzaminach  potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Istotnym dla szkoły elementem projektu jest  również pozyskanie funduszy na modernizację  4 pracowni: informatycznej, elektrotechniki
i elektroniki, urządzeń i systemów mechatronicznych, automatyki i urządzeń precyzyjnych.

Pozwoli to na wzbogacenie i uzupełnienie dotychczasowej bazy dydaktycznej. W ciągu kilku ostatnich lat wiele w szkole zrobiono dla poprawy warunków kształcenia, m.in. zaadaptowano część pomieszczeń i doposażono jew sprzęt i oprogramowanie konieczne do kształcenia na takich kierunkach jak technik  informatyk, mechatronik, mechanik, automatyk. Inwestycje w sprzęt są jednak stale  potrzebne, by nadążyć za ciągle rozwijającymi się branżami zawodowymi. Szkolnictwo zawodowe na nowo zaczyna być doceniane. Zwiększa się świadomość społeczna na temat istotnej roli zdobycia przez  młodzież zawodu. Oferta szkoły wynikająca ze współpracy
z lokalnymi przedsiębiorcami  wychodzi naprzeciw potrzebom wielu pracodawców, w tym wiodącego w regionie zakładu METALPOL. Udział w projekcie stanowi ważny element rozwoju szkoły.

80. rocznica śmierci Patrona Szkoły Prof. Jerzego Buzka

9.02.2019r. to data  80.  rocznicy śmierci prof. inż. Jerzego Buzka, patrona Zespołu Szkół Zawodowychw Węgierskiej Górce,  zasłużonego dla Odlewni Żeliwa dyrektora naczelnego i wielkiej osobowości ze świata nauki. Dnia 7.02.2019 uczciły  jego pamięć  delegacje władz gminy Węgierska Górka, firmy Metalpol Węgierska Górka oraz społeczności  Zespołu Szkół Zawodowych, składając pod pomnikiem kwiaty oraz zapalając znicze.Naszą szkołę reprezentowali mgr Renata Pawlus i przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Dominik Waligóra.

Od 35 lat, czyli od nadania imienia szkole, wzór postawy dany przez profesora Jerzego Buzka pozwala kształtować  kolejne  pokolenia uczniów. Patron ten jest bliski nie tylko młodym ludziom, to przede wszystkim osoba zasłużona dla gminy i dla wiodącego w regionie Zakładu-dawnej Odlewni Żeliwa, a obecnego Metalpolu.

Szkoła w swojej historii była mocno związana z Odlewnią Żeliwa, dzisiaj  również współpracuje z Zakładem. Wiele mu zawdzięcza, a  pamięć o dyrektorze Odlewni stanowi  element utrwalający tę wzajemną więź.

Zachęcamy do lektury życiorysu Patrona http://zszwg.edu.pl/o-nas/historia

Apel Świąteczny - w reżyserii naszej Pani mgr Marty Pieli ;)

W świąteczny nastrój wprowadził nas montaż słowno -muzyczny przygotowany przez  Samorząd Uczniowski oraz szkolny zespół muzyczny HAMERBAND, całość

aranżacji przedstawienia wyreżyserowała Nasza Pani mgr  Marta Piela :)

Wigilijne spotkania klasowe ;)

Wigilijne spotkania klasowe
Ostatniego dnia przed przerwą świąteczną nasza społeczność szkolna

również zasiadła do wigilijnego stołu..

Nasza Szkoła na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Cięcinie !

W niedzielę 16 grudnia 2018 roku szkoła po raz kolejny uczestniczyła

w Jarmarku Bożonarodzeniowym organizowanym w Cięcinie.

Było to możliwe dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców

i przede wszystkim wielu rodziców, którzy bardzo aktywnie włączyli się w przygotowania.

6 Grudnia - Dzień Świętego Mikołaja w Hamrze ! :)

Dzień Świętego Mikołaja!
     W dzień swojego święta, Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami postanowił odwiedzić również i nasze szkolne progi. W murach szkoły zaczął rozbrzmiewać charakterystyczny dźwięk dzwonka oznaczający odwiedziny spodziewanego gościa. Wszystkim uczniom Święty Mikołaj przyniósł słodki podarunek jako nagrodę za rok pełen posłuszeństwa i dobroci, lecz nie obyło się także bez pojedyńczych rózg..

OGŁOSZENIE - Szkoła Branżowa I klasa Integracyjna

Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Węgierskiej Górce informuje, ze w ramach Branżowej Szkoły (dawniej Zasadniczej Szkoły Zawodowej) otwarta została pierwsza klasa INTEGRACYJNA w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej. W związku z dużym zapotrzebowaniem na fachowców z tej branży zachęca się uczniów do skorzystania z oferty - szkoła dysponuje wolnymi miejscami. Bliższe informacje w sekretariacie szkoły.

Zaproszenie na Wojewódzkie Uroczystości Patriotyczno-Religijne

Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Węgierskiej Górce zaprasza grono pedagogiczne i młodzież na Wojewódzkie Uroczystości Patriotyczno-Religijne organizowane przez Wójta gminy Węgierska Górka, które odbędą się  1 września 2018 r. o godz. 10:00 przy Pomniku Pomordowanych Partyzantów w Żabnicy.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 !

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 3 września 2018 o godzinie 9:00 ;)