TRANSFORMACJA KSZTAŁCENIA BRANŻOWEGO-SZKOLENIA I STAŻE UCZNIOWSKIE

Powiat Żywiecki przystąpił do realizacji projektu pn.: „Transformacja kształcenia branżowego w Powiecie Żywieckim – szkolenia i staże uczniowskie”, na który otrzymał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach programu

Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, PRIORYTET X Fundusze Europejskie na Transformację, DZIAŁANIE 10.23 Edukacja zawodowa w procesie sprawiedliwej transformacji regionu.

Całkowita wartość projektu: 5 682 208,63 zł

Wartość dofinansowania: 90% UE 5 113 987,76 zł

10% BP 568 220,87 zł

Termin realizacji: 10.06.2024 – 01.06.2026

Cel projektu:

Łagodzenie skutków transformacji regionu w kierunku osiągnięcia celów UE w dziedzinie energii i klimatu na rok 2030 – przejście na gospodarkę neutralną dla klimatu. Znaczne zmniejszenie zatrudnienia w branży górniczej i około górniczej

powoduje ukierunkowanie kształcenia zawodowego na kierunki kształcenia zgodne z procesem transformacji regionu w odniesieniu do inteligentnych specjalizacji województwa śląskiego.

Od 10 czerwca 2024 roku do 1 czerwca 2026 roku w

szkole trwa  realizacja projektu „Transformacja kształcenia branżowego w Powiecie Żywieckim – szkolenia i staże uczniowskie” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej  w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027.

Projekt zakłada następujące działania :

1.      Płatne staże zawodowe (dla 70 uczniów )

2.      Kursy zawodowe ( dla 40 uczniów)

3.      Nowe wyposażenie  do trzech pracowni komputerowych

4.      Dodatkowe wyposażenie do pracowni mechatronicznej

Wobec powyższego ogłasza się, iż z dniem 12 czerwca br. rusza rekrutacja na płatne staże uczniowskie dla pierwszej grupy uczniów ( uczęszczających do klasy IV technikum).Realizacja tego stażu zaplanowana zostałana miesiąc lipiec 2024 ( od 1 lipca w wymiarze 150 godzin). Uczniowie tej klasy, chcący odbyć staż, złożą odpowiednią dokumentację zgłoszeniową do dnia 19 czerwca 2024 r. u pani mgr Renaty Pawlus. Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi 24 czerwca (przekazane zostaną uczniom poprzez wiadomość w e-dzienniku). Pozostałe staże realizowane będą w ramach obowiązkowych miesięcznych praktyk zawodowych przez najbliższe dwa lata ( według kalendarza roku szkolnego). Rekrutacja na nie zostanie ogłoszona na trzy tygodnie przed terminem rozpoczęcia obowiązkowej praktyki zawodowej.

30.08.2024

Uwaga! Kolejna rekrutacja na płatne staże uczniowskie w ramach projektu „Transformacja kształcenia branżowego w Powiecie Żywieckim”

Ogłasza się, iż z dniem 02.09.2024 rusza  rekrutacja na płatne staże uczniowskie dla kolejnej grupy uczniów ( dotyczy 30 uczniów spośród tych, którzy realizują w roku szkolnym 2024/25 obowiązkową praktykę zawodową, czyli klas III i IV technikum.  Realizacja tego stażu zaplanowana została na miesiące październik i listopad 2024 zgodnie z kalendarzem praktyk zawodowych dla poszczególnych klas.Odpowiednią dokumentację zgłoszeniową należy złożyć do dnia 18 września 2024 r. u pani mgr Renaty Pawlus. Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi 24 września (przekazane zostaną uczniom poprzez wiadomość w e-dzienniku).

Dokumentacja rekrutacyjna na staż do pobrania tutaj

Formularz zgłoszeniowy na staż

Deklaracja uczestnictwa w projekcie

Pozostałe dokumenty:

Ogólne informacje o projekcie

Regulamin staży uczniowskich

Wzór umowy o staż uczniowski

07.10.2024

7 października 2024 roku 14 uczniów klasy III technikum rozpoczęło staże zawodowe realizowane w ramach projektu "Transformacja kształcenia branżowego w Powiecie Żywieckim - szkolenia i staże uczniowskie " finansowanego z funduszy Unii Europejskiej.

Do 31 października mechatronicy i informatycy uczestniczący w projekcie będą rozwijać swoje kompetencję zawodowe u lokalnych przedsiębiorców.

Kolejna grupa uczniów swoje staże rozpocznie już 4 listopada, będzie to 16 informatyków z klasy IV technikum.

#FunduszeUE